Kocięta

Informacje dla osób planujących zakup kociaka w naszej hodowli.  

Kocięta opuszczają hodowlę i oddawane są w ręce właścicieli w wieku 14 tygodni. 

Nie sprzedajemy kociąt do domów “wychodzacych”. 

Kocięta sprzedawane są z przeznaczeniem : 

  • NA KOLANKA
  • WYSTAWOWYM 
  • HODOWLANO-WYSTAWOWYM

Od tego z jakim statusem sprzedawane jest kocie uzależniona jest jego cena.

Kocięta opuszczające naszą hodowlę są: 

  • nauczone czystości 
  • otrzymują książeczkę zdrowia w której wpisane są wszystkie odrobaczenia i szczepienia
  • zaczipowane
  • posiadają rodowody FIFE

Jak zarezerwować kociaka w hodowli Błękitek ? W celu rezerwacji kociaka należy wysłać mail na adres kontakt@blekitek.eu lub zadzwonić na numer telefonu 510 623 383. W razie obopólnej akceptacji dokonujemy rezerwacji kociaka podpisując umowę zakupu, której podstawą jest wpłacenie zaliczki. Zapraszamy na jedną wizytę w hodowli, która odbędzie się w 9 tygodniu życia kociąt. Kocie może opuścić nasz dom w 14 tygodniu życia.

Kocięta przeznaczone wyłącznie jako “na kolanka” opuszczają dom wykastrowane/wysterylizowane i nie podlega to negocjacji

Cena kociaka na kolanka w roku 2023 wynosi 4200 zł

Ceny kociąt sprzedawanych za granicę są ustalane indywidualnie i płatne w Euro, ponieważ maleństwo które ma wyjechać za granicę przebywa z nami dłużej, często wymaga dodatkowych szczepień i specjalnej dokumentacji weterynaryjnej.

Przed podjęciem decyzji o zakupie kocięcia, jeśli istnieje takie ryzyko polecamy wykonanie testów na alergię.

Nie umawiamy się w celu sprawdzenia obecności alergii u członków rodziny. Przy zakupie kocięcia trzeba wziąć pod uwagę, że alergia może wystąpić na przykład po miesiącu przebywania kociaka w domu. I co w tedy ? Nawet jeśli podczas wizyty nie wystąpiły objawy alergii może ona wystąpić później. W sieci znajdują się błędne informacje dotyczące jakoby kot rosyjski niebieski uczulał mniej niż pozostałe rasy. Prawdą natomiast jest, że można być uczulonym na kota innej rasy a na inną nie – chodzi o rodzaj białka zawartego w ślinie kota, która nas uczula.

Jeśli bierzesz pod uwagę ryzyko wystąpienia alergii na kota i jesteś w stanie z tym sobie poradzić zapraszamy do zakupu kociątka z Błękitka.

Więcej zdjęć kotów na fanpage Koty Rosyjskie Niebieskie Hodowla Błękitek